List przesłany do ambasady KRL-D w RP w dniu 10 października


Lublin, 10 października -- Z okazji Dnia Założenia Partii Pracy Korei, dnia 10 października 2022 roku przesłaliśmy do ambasady Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Warszawie list o następującej treści:


Towarzysze!

Partia Pracy Korei w swoich życzliwych ramionach trzyma cały naród koreański, który zawdzięcza jej swoją siłę i potęgę. W oczach całego narodu Partia Pracy zawsze była, jest i będzie bytem jednomyślnie związanym z pragnieniami i marzeniami ludu, które spełnia, dbając o każdego.

W hegemonicznym i niesprawiedliwym międzynarodowym porządku politycznym Korea, niegdyś słaby kraj bezlitośnie zdeptany wśród zaciekłej walki wielkich mocarstw o wpływy, dokonała przełomu i wyłoniła się jako potęga militarna i państwo posiadające broń jądrową na świecie, gwarantując los i dobrobyt kraju po wsze czasy. Taki postęp mógł być dokonany jedynie przez Partię Pracy Korei idącą pod sztandarem Kimilsungizmu i Kimdzongilizmu.

Naród koreański, w obliczu miłości Partii i Szanowanego Marszałka Kim Dzong Una, przepełnia się w tym dniu szczęściem i radością. Przez swoje zasługi dla Koreańczyków,Partia Pracy wiecznie pozostanie w ich sercach.

Życzymy pracownikom ambasady KRL-D w Polsce i całemu narodowi koreańskiemu wielkich sukcesów w walce o budowę prężnego socjalistycznego narodu, zjednoczonego ściśle wokół Partii Pracy Korei z Marszałkiem Kim Dzong Unem na czele.