16 listopada w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej obchodzony jest Dzień Matki. Z tej okazji synowie i córki tego kraju składają wyrazy szacunku swoim matkom. Dumą i szczęściem wszystkich matek jest poświęcenie wszystkiego dla swoich dzieci i wychowanie ich na filary kraju. Na ulicach stolicy można zobaczyć wiele dzieci przygotowujących piękne kwiaty i upominki dla swoich matek.

Yun So Yon, studentka Pjongjańskiej Gastronomicznej Szkoły Wyższej, powiedziała, że chce podarować najpiękniejsze kwiaty swojej matce, która poświęciła wszystko dla dobrobytu kraju i szczęścia rodziny.

O Chun Il, pracownik Centralnego Zoo, powiedział, że przygotował kosmetyki z myślą o swojej matce w Dniu Matki.

16 listopada jako Dzień Matki został ustanowiony przez marszałka Kim Dzong Una.

Każdego roku wszyscy synowie i córki składają gorące gratulacje swoim matkom w tym dniu.

Wiele osób odwiedziło Pałac Słońca Kumsusan, posągi Prezydenta i Przewodniczącego oraz mozaiki przedstawiające ich wizerunki w różnych częściach kraju, w tym na wzgórzu Mansudae, i złożyło im hołd, składając wiązanki i kwiaty.

Pracownicy służb mocno broniący stanowisk obronnych kraju i młodzi ludzie dokonujący wyczynów w wielkiej walce o nowy rozwój budownictwa socjalistycznego wysłali kartki z życzeniami do swoich matek.

W kwiaciarniach w różnych częściach kraju młodzież i studenci kupowali piękne kwiaty dla swoich matek, które były znakiem głębokiej miłości i przywiązania.

W Pjongjangu i na prowincji odbyły się kolorowe występy artystyczne, które ożywiły świąteczną atmosferę.

 

Zespół Artystyczny Mansudae dał występ muzyczno-taneczny w Teatrze Wielkim Pjongjangu Wschodniego, Narodowa Orkiestra Symfoniczna dała koncert w Teatrze Moranbong, artyści Narodowego Zespołu Sztuki Ludowej dali występ muzyczno-taneczny w Teatrze Sztuki Ponghwa, a opera „Wieczni zwycięzcy” została wystawiona w Teatrze Wielkim Pjongjangu.

W Teatrze Cyrkowym w Pjongjangu oraz w Teatrze Magii Narodowej Trupy Akrobatycznej odbył się pokaz cyrkowy oraz magiczne występy „Tajemniczy Cud”, aby sprawić przyjemność mieszkańcom obchodzącym Dzień Matki.

Artyści w prowincjach Północny i Południowy Phyongan, Południowe Hwanghae oraz Północny i Południowy Hamgyong również dali specjalne występy artystyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj