Studenci uniwersytetów w różnych częściach KRLD prowadzą energiczne badania naukowe.

W tym roku ponad 1 000 studentów uniwersytetu otrzymało Nagrodę Studenckich Badań Naukowych, a niektórzy studenci uniwersytetu kilkukrotnie odnieśli sukces w międzynarodowym konkursie programów internetowych Codechef.

Studenci Uniwersytetu Kim Il Sunga przyczynili się do rozwiązania teoretycznych problemów pojawiających się w rozwoju technologii sterowania w dziedzinie automatycznej kontroli oraz do znalezienia sposobów ich realizacji. Zanotowali również inne osiągnięcia w rozwiązywaniu palących problemów pojawiających się w kilku sektorach gospodarki narodowej.

Studenci Politechniki Kim Chaeka ukończyli system automatycznego sterowania niezbędny do chłodzenia generatora elektrycznego elektrowni cieplnej w Pjongjangu. Zapewniło to naukową i technologiczną gwarancję normalnego i bezpiecznego wytwarzania energii.

Wśród zdobywców nagród są studenci Uniwersytetu Architektury w Pjongjangu, którzy wykazali się wysokimi umiejętnościami w sporządzaniu planów zagospodarowania przestrzennego miasta Samjiyon i innych ważnych projektów.

Studenci Uniwersytetu Medycznego w Pjongjangu, Uniwersytetu Farmakologii w Hamhung i Uniwersytetu Koryo Songgyungwan odnieśli sukces w opracowaniu programu oceny zdolności i przeprowadzeniu badań nad maściami i funkcjonalnymi napojami bezalkoholowymi. Przyczyniło się to do poprawy umiejętności studentów i promocji zdrowia ludzi.

Nagroda została również przyznana wielu studentom Uniwersytetu Edukacji Kim Hyong Jika i innych uniwersytetów.

Studenci Uniwersytetu Kim Il Sunga i Uniwersytetu Nauk wygrali w tym roku w kilku konkursach Codechef.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj