Centrum Badań Olejków Esencjonalnych w Pyongyang w KRLD udało się ostatnio wyekstrahować olejki eteryczne z dziesiątek rodzajów roślin.

Choe Tung Gwang, dyrektor centrum badawczego, powiedział o tym agencji KCNA:

Olejki eteryczne są bardzo poszukiwane w jednostkach produkujących środki spożywcze, kosmetyki i artykuły sanitarne.

Olejki eteryczne ekstrahowane z owoców kolendry, cytryńca chińskiego (Schisandra chinensis) itp. są używane do przypraw w Fabryce Środków Spożywczych Sonhung, Kombinacie Napojów Zdrowotnych O-Il i innych jednostkach, a olejek eteryczny z bazylii eugenolowej (Ocimum gratissimum) jest używany do perfumowania szamponów w Fabryce Mydła Ryongaksan.

Natomiast olejki eteryczne z imbiru, czosnku, czerwonej papryki, cebuli i sezamu są wykorzystywane do produkcji różnego rodzaju wyrobów cukierniczych i przypraw.

Centrum badawcze z kompetentnymi naukowcami, technikami i wysoko wykwalifikowanymi pracownikami posiada bazy produkcyjne naturalnych olejków eterycznych w Phyonganie Południowym, Jagang i innych prowincjach.

Tymczasem system produkcji esencji aromatycznych, w którym główny nacisk kładzie się na naturalne olejki eteryczne, został ustanowiony w Fabryce Olejków Eterycznych w Pjongjangu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj